Uyumluluk Listeleri

DİKKAT!

Burada yer alan açıklamaları okumadan uyumluluk listelerini incelemeye başlamayınız!

 

 

Zhiyun Uyumluluk Listelerini Anlamak

Uyumluluk listeleri tek bir pdf dosyasından oluşmakta ancak pdf dosyasında iki farklı bölüm yer almaktadır.

Birinci bölümde, kameranızı kablo ile sabitleyiciye bağladığınızda yazılımsal olarak verilen destek (ISO, AV, TV, EV, Kayıt, Fotoğraf, Görüntü Aktarımı, Yazılımsal Netlik Değişimi, Yazılımsal Zoom Özelliği) ile ilgili bilgiler verilmektedir. Yani baktığınız tabloda, yandaki resimde kırmızı çerçeve içinde yer alan "Grip Control" yazısı yer alıyorsa, yazılımsal destek tablosuna bakıyorsunuz demektir.

Birinci kısımda yer alan yazılımsal destek tablosu, sol tarafta yer alan kırmızı çerçeve içinde notlar bölümü ile son bulmaktadır. Yani bu kısımdan itibaren, artık yazılımsal destek tablosuna bakmıyorsunuz.

Notlar bölümünden hemen sonra, tablonun ikinci kısmı başlar. İkinci tablonun amacı, Bazı makine ve lenslerle yapılan testler sonucunda, o kamera ve lensin, sabitleyici üzerinde dengesinin yapılıp yapılamayacağını göstermektir. Kırmızı çerçeve içinde yer alan kısım, dengenin yapılıp yapılamayacağını anlatan sütundur. Ayrıca bu tabloda, follow focus motorunun ne tarafa takılması gerektiği hakkında bilgiler de mevcuttur.

DİKKAT!

 

1- İkinci tabloda bir marka ve modelin yer alması, yazılımsal olarak o markanın ve modelin desteklendiği anlamına gelmez.

 

2-Mekanik follow focus'un bir marka ve modelde desteklenmesi, o marka ve modelin yazılımsal olarak desteklendiği anlamına gelmez. Mekanik follow focus, kameranın değil sabitleyicinin bir özelliğidir.

 

Lütfen, uyumluluk listesini incelerken, bu açıklamaları anladığınızdan emin olunuz!

Zhiyun Uyumluluk Listeleri

SMOOTH 5S

ZHIYUN Ürünleri

Nereden Alabilirim?

Teknik Destek

Sosyal Medya

This website is made by an authorized Zhiyun partner. For the official website of Zhiyun, please visit www.zhiyun-tech.com